"Vyzýváme občany, aby se této udavačské loterie neúčastnili. Jedná se o další nástroj, který podporuje udávání podnikatelů a ničení zdravého ekonomického prostředí v České republice. Doufáme, že nadcházející volby zkrátí životnost této loterie na nezbytné minimum a bude společně s EET v co nejkratším čase zrušena," uvedla první místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija.

Podle ní z kapes daňových poplatníků půjde ročně na výhry a provoz této udavačské hry více než 110 miliónů korun. "My všichni tak přispějeme na zvrácenou zábavu ministerstva financí, které si evidentně přeje návrat do socialistických dob," dodala Udženija.

Unikátní česká baterie HE3DA
Miliardová investice. U Havířova vznikne továrna na výrobu baterií

„Start státní loterie k EET je vládní ostudou a sprostou sázkou na lidskou závist. Stát má za vybrané daně poskytovat veřejné statky, které lidé potřebují, nikoliv nakupovat a vyplácet výhry ve státem organizované loterii. Ještě, že už se blíží konec mandátu stávající vládní koalice, jinak bychom se mohli brzo dočkat státního casina, kolotočů nebo státního cirkusu," dodal pak kriticky ekonomický expert ODS Jan Skopeček.

"Je absurdní, že vláda, která zakázala kouření a výherní automaty v obyčejných hospodách, bude provozovat vlastní hazardní hru pro všechny zákazníky. Očekávám, že ministerstvo zdravotnictví bude stejně důsledné jako v jiných obdobných případech a bude všechny zákazníky varovat, že účast ve státní účtenkové loterii může způsobit závislost na paragonech," uzavřel Skopeček.

Foto z trati Jizerská 50
Když nebude sníh, Jizerská 50 vrátí startovné. Vyjednala si na to pojistku